niedziela, 08 grudnia 2013
Dłuuugie

Pociągnę jeszcze delikatnie temat ślubów tymi dłuuuugimi kolczykami z kryształem górskim, które moim zdaniem idealnie nadałyby się jako biżuteria w ten ważny dzień ;) Do kompletu jeszcze smukły naszyjnik wcinający się w dekolt i biżuteria ślubna jak z obrazka.

sobota, 09 listopada 2013
W dalszym ciągu slubnie :)

Sezon ślubów już się niby skończył, ale ja mam jeszcze jeden komplet biżuterii ślubnej :) Tym razem urocze gronka z mnóstwa kuleczek białego agatu oraz drobnych kryształków Swarovskiego. Komplet składa się z długich kolczyków i bransoletki.

wtorek, 24 września 2013
Filigranowo na ślub

Miałam niedawno możliwość stworzyć komplet ślubny, który miał być filigranowy i nawiązywać swoją koronkowa formą do ozdobnego pasa sukni. Wykonałam kolczyki i bransoletkę zlutowane ze skręcanego drucika w koronkowe kształty. Biżuteria została ozdobiona drobniutkimi oponkami kamienia księżycowego.

sobota, 14 lipca 2012
Błyszczeć w dniu ślubu

Jakiś czas temu miałam okazję wykonać okazałe i bardzo błyszczące kolczyki na ślub. Kolczyki mają 9 cm długości, w centrum umieszczona jest pokaźna cyrkonia, dookoła błyszczą się jej mniejsze siostry, a u dołu doczepione są krople Swarovskiego. Oprócz srebra bardzo dyskretnie był też użyty drucik miedziany, który miał nawiązywać do złotej nitki wszytej w białą suknię Panny Młodej.

poniedziałek, 26 września 2011
Z kryształem

Kolczyki w technice wire-wrapping z fasetowanymi kropelkami kryształu górskiego.

czwartek, 30 czerwca 2011
W bieli

Bogate kolczyki w pięknej bieli pereł Keishi. Bardzo ciekawe perełki o dziwnych kształtach, które wyglądaja jednak niesamowicie uroczo w biżuterii. Oprócz perełek w kolczykach zostały wykorzystane elementy srebrne. Biżuteria pięknie by się prezentowała na uszach Panny Młodej ;) Brakuje tylko bransoletki lub naszyjnika do kompletu. Perełki już mi się niestety skończyły, bo dorobiłabym i bransoletkę, ale może dokupię, by kolczyki nie były samotne.

piątek, 24 czerwca 2011
Kryształowe sny

Kolczyki o ciekawym kształcie ;) Zrobiłam je z drucika srebrnego oraz podłużnych kamieni kwarcu. Kwarc ma śliczną przejrzystość bez skaz. Kolczyki zoskydowałam i przetarłam by wydobyć wzór tworzony przez zwoje drucika.

czwartek, 16 czerwca 2011
Ślubnie?

Pora powrócić na chwilę do starego, dobrego wire-wrappingu :) Póki co jednak ta technika najbardziej mnie relaksuje i choć wymaga strasznie dużo nakładów pracy, cierpliwości, dokładności i czasu to o wiele bardziej denerwuję się i dłużej schodzi mi chociażby zwykłe lutowanie. Może to kwestia wprawy, mam taką nadzieję.

Delikatny wisiorek, wykonany ze ślicznej markizy kryształu górskiego oraz srebra próby 925 i 999. Nie oksydowałam go, pozostał pięknie błyszczący czystym srebrem. Myślę, że pieknie by się prezentował na dekolcie jakiejś panny młodej ;)

poniedziałek, 13 grudnia 2010
Czysty blask

Kolczyki ślubne, zrobione z pięknych kryształów Swarovskiego, białych perełek Swarovskiego i srebra.

poniedziałek, 30 sierpnia 2010
Śnieguliczka

Niedawno przywoływałam jeszcze lato ciepłymi cytrynami, teraz skłaniam się ku chłodnej bieli :) Bransoletka z ozdobnym zapięciem jako elementem głównym, który zlutowałam z drucików o różnej fakturze, do tego cała masa kuleczek z kamienia księżycowego. Dlatego też skojarzyła mi się ona z krzewem śnieguliczką ;)

 

Muszę też napisać o Mega candy u Sunflower. Oczywiście nie mogłam przepuścić takiej okazji i się nie zapisać, więc informuję, że Sun chce kogoś obdarować niespodzianką :)

 

 
1 , 2