sobota, 26 maja 2012
Craftowe spotkanie w Katowicach i Kumihimo

Krakowskie biżuteryjki dalej podtrzymują tradycję i co miesiąc spotykają się żeby w wesołej atmosferze wyrazić się twórczo w  przeróżnych formach, niekoniecznie biżuteryjnych. W kwietniu pojechałyśmy do Katowic do Kulkam. Magda pokazała nam tym razem jakie fantastyczne rzeczy można stworzyć na japońskim dysku Kumihimo.

Pierwotnie był to podobno niewielki stołeczek z dziurą w środku, na którym zaplatało się w różne wzory jedwabne nici. Obecnie w wersji uproszczonej, wycięty dysk z pianki również można zastosować z powodzeniem do tworzenia ciekawych splotów.

 

Takie przekładanie sznureczków jest nawet odprężające ;)
Najpierw wyplotłam na mniejszym dysku cieńszy splot ze sznurków woskowanych, który po dotarciu do domu dokończyłam w postać podwójnej bransoletki:

 

Potem się rzuciłam na głęboką wodę... Magda przygotowała nam wydruki różnych wzorów, a ja uparłam się żeby zrobić taki z 16 sznurków. Trochę to trwało i musiałam kilka razy się cofać, bo myliłam miejsca w których powinien znajdować się sznurek, ale w końcu wyszedł i jestem z niego dumna ;) Z tego splotu zrobiłam brelok oprawiony w miedziane czapeczki, które wcześniej zlutowałam oraz dołączyłam napis wycięty i znitowany z miedzi i mosiądzu.

niedziela, 18 marca 2012
Zakładamy się?

Z takimi kolorowymi i wesołymi zakładkami do książek mogę zakładać do woli ;) Ostatnie póki co paseczki w moim wykonaniu.

niedziela, 19 lutego 2012
Paski c. d.

Znowu zakładki z filcowymi paskami :] Nie zanudzam Was nimi? Jeszcze jedna tura i pewnie na długi czas będzie koniec ;)

niedziela, 12 lutego 2012
Paski kolorowe

Kolekcja "zakładek w paski" się nie wyczerpała. Mam ich jeszcze sporo, ale sprzęt i brak czasu zmusza mnie do ujawniania poszczególnych egzemplarzy w ratach ;)

poniedziałek, 23 stycznia 2012
Filcowe szaleństwo w paski

Zapowiadana kolekcja zakładek z filcowymi walcami - początek kolekcji ;P

sobota, 21 stycznia 2012
Zakładam dalej

Kolejny pomysł na zakładki to zawieszki z filcowanymi kształtami.

czwartek, 19 stycznia 2012
Zakładki na dobry początek

Jak wcześniej zaszalałam z bransoletkami, tak teraz z zakładkami ;) Zacznę może od serii z pandorkami:

sobota, 22 października 2011
Filcowo

Już tradycją stają się powoli nasze comiesięczne spotkania krakowskich biżuteryjek. Mega twórcze, inspirujące i mega pozytywne i dodające mnóstwo pozytywnej energii. Mimo że czasami wyjeżdżamy poza granice Krakowa (Chrzanów, Węgrzce Wielkie, Rybnik, Katowice) to towarzystwo nigdy nie zawodzi.

Każde spotkanie ma inny motyw przewodni i korzystamy z doświadczenia biżuteryjek w różnych craftowych dziedzinach. Było spotkanie z wire-wrappingiem, było z chainmalle, w typowo jubilerskiej pracowni a nawet ze scrapem ;) Ostatnio z kolei szyłyśmy z filcu.

Spod mojej igły wyszła wyluzowana papuga :D Papuga jest maleńka (ok. 4cm + ogonek) i jest magnesem. Magnes ma niesamowicie mocny, neodymowy i z pewnością utrzyma wiele wiadomości lodówkowych.

Tutaj jeszcze przed zszyciem, w trakcie wycinania i kompletowania elementów

Wszystkie zwierzaki zrobione przez nas:

piątek, 01 lipca 2011
Zjedz mnie! ;)

Filc można wykorzystać na różne sposoby. Jakiś czas temu postanowiłam użyć tego materiału do zrobienia kolekcji wesołych magnesów na lodówkę. Tutaj chyba już tez je pokazywałam, ale zrobiłam nowe, ładniejsze zdjęcia, więc wrzucam ponownie ;)

Cały kolorowy zestaw składa się głównie z różnych przydatnych napisów-wiadomości jak "Smacznego" - aby się lepiej spożywało; "Pamiętaj" - aby doczepić karteczkę z wiadomością, o której nie można zapomnieć; "Zjedz mnie" - aby zachęcić niejadków do zajrzenia co dobrego kryje się w lodówce; "Świeże jedzonko" - świeżutkie, pyszniutkie produkty tylko do schrupania; poza tym rodzaj magnesu ramki na zdjęcie - "MY" oraz dwa twory w postaci słoników-mikrobów ;P

Same magnesy są niesamowicie mocne, utrzymają z pewnością coś cięzkiego jak np klucze. Kasia-skidblandir może potwierdzić ile dostarczaja radochy ;)

sobota, 26 marca 2011
Scrapy

Dalej odpoczywamy od kolczyków ;) tym razem rzeczy zupełnie nie biżuteryjne, mianowicie dwie kartki scrapbookingowe. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, kiedyś spodobały mi się cuda z papieru robione przez dziewczyny i od czasu do czasu sama próbuje coś sklecić. Co sądzicie?

Na jednym ze zdjęć szkic mojego nowego loga (i nazwy). Pismo odręczne, logo nie dopracowane, ale jakis zarys jest. Jak Wam się podoba? Przydadzą mi się wszystkie opinie.

 
1 , 2 , 3