środa, 06 lipca 2016
Buldożki :)

Zostałam kiedyś poproszona o zrobienie czegoś z buldożkiem francuskim, więc zaczęłam kombinować na różne sposoby. Dzięki tej inspiracji powstały między innymi takie naszyjniki:

Miedź w towarzystwie srebra. Wszystkie elementy wycięłam z blachy, a jeden kawałek blaszki tłukłam tak długo, aż zaczął przypominać psią łapkę ;)

copper french bulldog 1

copper french bulldog 2

copper french bulldog 3

copper french bulldog 4

Drugi naszyjnik tez jest zrobiony z miedzi, ale dodatkowo ozdobiłam go pastylkami jaspisu.

french bulldog necklace 1

french bulldog necklace 2

poniedziałek, 16 maja 2016
Na zielono

Delikatny, srebrny naszyjnik z zielonym onyksem. Idealny, nienachalny dodatek na wiosnę :)

naszyjnik z zielonym onyksem

Srebrny delikatny naszyjnik

Zielony onyks w srebrze

naszyjnik srebrny zielony

czwartek, 12 maja 2016
Z cytrynem

Ponownie naszyjniki miedziane, ale tym razem w troszkę innym wydaniu niż ostatnio, już nie delikatnie i koronkowo, a bardziej surowo.

Miałam zrobić naszyjnik z cytrynem i oczywiście nie mogłam się zdecydować na jeden kształt, więc wykonałam dwa do wyboru. Jak widać zupełnie różne ;)

Pierwszy naszyjnik jest długi, bardziej w stylu boho, czy takiej "native american jewelry". Miedziane okręgi potraktowane młotkiem w celu wybicia różnych ozdobników oraz nieregularne kamienie dyndające na okręgach. Użyłam tu cytrynów i lapisów lazuli w różnych kształtach.

native american jewelry

copper boho necklace

hammered circle jewelry

boho jewellery with lapis lazuli

Drugi naszyjnik jest trochę bardziej uporządkowany, choć przewrotnie nieco asymetryczny. Na brązowym rzemyku zawiesiłam kompozycję z miedzianych ramek połączonych drobnym drucikiem, który plotłam jak makramę. Pomiędzy rameczki wplotłam drobne oponki cytrynu.

copper necklace with citrine

honey necklace

copper macrame necklace

poniedziałek, 11 kwietnia 2016
Natura inspiruje cały czas

Delikatny motyl przycupnął w zielonym cieniu, rzucanym przez drzewa lasu...
Z pewnością każda romantyczka wyobrazi sobie takie wyjątkowe miejsce, w którym chciałaby się znaleźć. Naszyjnik inspirowany naturą przywodzi takie marzenia.
W samym centrum naszyjnika rozprostowuje skrzydła miedziany motyl, złożony wcześniej jak origami, poniżej tajemniczym ogniem błyszczy kropla labradorytu. W zależności od kąta patrzenia widzimy niebieskie lub zielone refleksy. Nad motylem wkomponowałam w łańcuszek kulki sokolego oka.

wtorek, 05 kwietnia 2016
Kwiat paproci

Kontynuując roślinne inspiracje pokażę Wam naszyjnik miedziany, który powstał jakiś czas temu po leśnym spacerze i obserwacji świeżych, zwiniętych jeszcze listków paproci :)

niedziela, 01 lutego 2015
Powrót do dzieciństwa :)

Nie wiem dlaczego, ale konik na biegunach jest niezwykle uroczym motywem, o którym zawsze myśli się z uśmiechem na twarzy :) Może to dlatego, że wywołuje wspomnienia z dzieciństwa i przypomina te wszystkie beztroskie chwile wypełnione zabawą. Motyw konika na biegunach znalazł też miejsce w mojej biżuterii. Z miedzi i srebra wykonałam wisior nawiązujący nieco do stylu boho, który ozdobiłam pastylką jaspisu morskiego, nieregularnymi bryłkami bursztynu oraz drobnymi kuleczkami imitującymi turkus.

wtorek, 02 grudnia 2014
Radosna twórczość spontaniczna

Na jednej z krakowskich Giełd Minerałów, w pudełku pełnym całej masy różnych kamieni, udało mi się wygrzebać delikatnie zielony chryzopraz. Od razu w myślach połączyłam go z mosiądzem, bo taka zieleń pięknie prezentuje się w złocie. Centralny kamień już miałam, potrzebowałam jeszcze dołączyć kilka innych, zielonych minerałów. Najbardziej przypasował mi zielony opal, dlatego dołożyłam do naszyjnika jeszcze kroplę oraz odnalezione po długich poszukiwaniach wśród moich zasobów kuleczki tego minerału. 

Tak powstał naszyjnik Nefretete

 

niedziela, 23 listopada 2014
By nie zgubić drogi

Jakiś czas temu kolega poprosił mnie o zrobienie naszyjnika z motywem kompasu czy Róży Wiatrów. Ponieważ do głowy wpadły mi dwa pomysły, postanowiłam spróbować wykonać oba. Tak powstały dwa naszyjniki z Różą Wiatrów.

Pierwszy zrobiłam z miedzi, tworząc przestrzenną gwiazdę. Naszyjnik jest krótki, zawieszony na rzemieniu bez dodatkowych ozdób w postaci kamieni.

Drugi z kolei powstał z mosiądzu i ten projekt jest już bardziej rozbudowany. W centrum gwiazdy umieściłam oczko z lapisu lazuli, ten sam minerał zdobi też łańcuszek naszyjnika. Pod Różą Wiatrów zawiesiłam dodatkowo kroplę sodalitu. Naszyjnik bogaty i bardzo długi.

wtorek, 25 czerwca 2013
Z krzemieniem po raz kolejny

Tym razem krzemień pasiasty również jest główną częścią naszyjnika. Minerał w ciekawej formie pałeczki oprawiłam w ażurowe końcówki i zawiesiłam na koralikowych "wężach" w kolorach szarości i srebra. Może tego za bardzo nie widać, ale trójkolorowe koraliki układają się w konkretny wzór ;)

poniedziałek, 17 czerwca 2013
Puszczyk w puszczy

Pospacerowałam trochę po lesie, naoglądałam się sów i puszczyków i ta sowa przyczepiła się do mnie na tyle, że musiałam zrealizować ten wisior :)

Sowa z miedzi i srebra, z oprawionymi w miedź szkiełkami znalezionymi u wybrzeża Neapolu. Dosyć spora, bo sam wisior ma ok. 7 cm x 4 cm, ale na długi naszyjnik w sam raz :]

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6