piątek, 03 czerwca 2016
Diamonds are forever

Nic dodać nic ująć - diamenciki wycięte z mosiężnej blachy i ozdobione pięknie błyszczącą się cyrkonią. Kolczyki zawieszone są na srebrnych biglach i są dosyć długie.

diamonds earrings 1

Diamonds earrings 2

Diamonds earrings 3

sobota, 30 stycznia 2016
Under water

Nie mogę się oderwać od humorystycznych kształtów w postaci zwierzaczków wszelakich ;) Jakiś czas temu powstały maleńkie sztyfty - wieloryby z fontanną wody z kroplą lapisu lazuli. 

sztyfty wieloryby

sobota, 21 marca 2015
Fokus na zieleń

Idzie wyczekiwana wiosna i zieleń pcha się zarówno do ogródków jak i do moich myśli. Ostatnio zaklinałam wiosnę makramowimi bransoletkami, teraz nieco tego wiosennego koloru pojawiło się w nie takich znowu malutkich, srebrnych sztyftach. Oczko zielonego onyksu zostało umieszczone w centrum pracy i otoczone przyciemnianym srebrem :)

wtorek, 27 stycznia 2015
Czerwień nie gasnąca

Kolejna praca w czerwieni, czyli kolczyki wykonane w technice wire-wrapping z fasetowanymi kuleczkami czerwonego agatu.

niedziela, 07 grudnia 2014
Kolorowe kolczyki

Trzy pary srebrnych kolczyków z kolorowymi minerałami. 

Troszkę surowe sztyfty z ametystami.

Długie kolczyki łączące ametyst i żółty chalcedon.

I ostatnie z moim ulubionym amazonitem rosyjskim :)

niedziela, 22 grudnia 2013
Z bursztynem

Przełamię może nieco tą ślubną monotonię na moim blogu i pokażę jakieś bardziej kolorowe kamolce. Tym razem w roli głównej bursztyn (to jest raczej żywica a nie kamień, ale co tam), zawsze to trochę więcej koloru niż ostatnio pokazywane biele i kryształy ;)

Pierwsze kolczyki w formie wieży - nieregularne talarki bursztynów układających się od najciemniejszego u dołu po coraz jaśniejszy u góry + oksydowane srebro. Kolczyki eleganckie i klasyczne z delikatnym szaleństwem w postaci ciekawych, okrągłych sztyftów.

Drugie kolczyki są bardziej dziewczęce, gdzie bursztynowi towarzyszy howlit. Ta para jest bardziej wesoła i fajnie dynda w uszach ;P

środa, 15 maja 2013
Kwiatowo

Bardzo romantyczne kolczyki nawiązujące do kwiatów w pełni rozkwitu. Centrum ażuru w kształcie kwiatu oraz bigle ozdobiłam oczkiem granatu. Centralne oczko jest fasetowane przez co przepięknie odbija światło.

niedziela, 12 maja 2013
Zakręcone lapisy

Ażurowe kolczyki z lapisem lazuli. Bardzo romantyczne, nawiązują nieco do antycznych ornamentów.

sobota, 11 maja 2013
Tchnienie Indii

Takie nieco orientalne, indyjskie kolczyki powstały ostatnio. Jaspis cesarski + karneol + oksydowane srebro.

niedziela, 05 maja 2013
Wiosenne kolory także w biżuterii :)

Wiosna w pełni, listki mają ta cudowną delikatną barwę zieleni i wszystko nabiera pięknych, mocnych kolorów. U mnie też kolorowo :)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 30