niedziela, 26 maja 2013
A miało być inaczej...

Często bywa tak, że zaczynam wykonywać projekt z innym zamiarem, a kończę go w zupełnie innej formie ;) Tak też było w przypadku tego wisiora. Miał to w ogóle być pierścionek ;) Wymyśliłam sobie, że będzie taki większy, z falbanką z jednej strony, ale w trakcie robienia stwierdziłam jednak, że na pierścionek według mnie będzie za duży, więc przekształciłam go w wisiorek, do którego dorobiłam górną przywieszkę w kształcie kwiatu i przewlekłam łańcuszek. Tak powstał dosyć delikatny i kobiecy naszyjnik z ametystem.

sobota, 18 maja 2013
Koty za płoty...

Ćwiczyłam jakiś czas temu robienie pierścionków, póki co wykorzystując do tego miedź. Postanowiłam wziąć się w garść i spróbować w końcu w srebrze. Wymyśliłam sobie surowy projekt z zawijaskami i oprawionym nieregularnym koralem. Lutowanie poszło nawet po mojej myśli, nic się nie spaliło ;) przyszła pora na oprawę korala... i tu zonk - musiałam uderzyć bezpośrednio w koral i przepołowiłam go! Pierścionek był robiony konkretnie pod ten nieregularny okaz a tu taki niefart. Kamienia żadnego nie oprawię, bo nie mają tego konkretnego kształtu. Po chwili zastanowienia stwierdziłam, że może uda mi się doszlifować bursztyn do tego dziwnego kształtu. Po krótkiej konsultacji z koleżankami biżuteryjkami (dziękuję) stwierdziłam, że próbuję, bo przecież nie wyrzucę pierścionka po tylu godzinach pracy! Uparłam się na niego ;) Po mozolnym szlifowaniu i dopasowywaniu, szlifowaniu i dopasowywaniu, szlifowaniu ... w końcu powstał kształt, który wpasował się w stworzoną wcześniej cargę. Tak po długich godzinach stworzyłam mój pierwszy pierścionek w srebrze :D

środa, 15 maja 2013
Kwiatowo

Bardzo romantyczne kolczyki nawiązujące do kwiatów w pełni rozkwitu. Centrum ażuru w kształcie kwiatu oraz bigle ozdobiłam oczkiem granatu. Centralne oczko jest fasetowane przez co przepięknie odbija światło.

niedziela, 12 maja 2013
Zakręcone lapisy

Ażurowe kolczyki z lapisem lazuli. Bardzo romantyczne, nawiązują nieco do antycznych ornamentów.

sobota, 11 maja 2013
Tchnienie Indii

Takie nieco orientalne, indyjskie kolczyki powstały ostatnio. Jaspis cesarski + karneol + oksydowane srebro.

niedziela, 05 maja 2013
Wiosenne kolory także w biżuterii :)

Wiosna w pełni, listki mają ta cudowną delikatną barwę zieleni i wszystko nabiera pięknych, mocnych kolorów. U mnie też kolorowo :)

Prosta elegancja

Skromny komplecik składający się z kolczyków i bransoletki. Pastylki onyksu + srebro.

czwartek, 25 kwietnia 2013
Orchidee

Takie kwiatuszki ostatnio wyplotłam ;) Pod koniec owijania okazało się że zawijasy z drucika układają się w kształt przypominający odwrócony kwiat orchidei z ciemnym środkiem w postaci granatu ;)

środa, 17 kwietnia 2013
Ściegiem gorsetowym

Niedawno pisałam o filmiku na którym pokazywałam jak wykonać wisiorek, a który można znaleźć na portalu inspirello.pl.
Oprócz tutorialu z wisiorkiem powstał jeszcze jeden filmik - o tym jak zrobić kolczyki, które widzicie poniżej :)

piątek, 12 kwietnia 2013
Pierścionki z miedzi

Wprawiam się w pierścionkach ;) Poniżej kilka miedzianych przykładów jakie powstały ostatnio. Cały czas walczę z lutowaniem miedzi, jeszcze nie jest to zadowalający mnie poziom, ale mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 64