niedziela, 11 stycznia 2015
Biżuteryjki Dla WOŚP działają :)

Już jutro kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także jutro kończy się większość aukcji wystawionych dla WOŚP przez Biżuteryjki. W tym roku także miałam swój wkład w kilka projektów.

Jakimś cudem udało mi się ulepić kilka krążków z glinki Goldie Bronze, które potem stały się częścią naszyjnika i bransoletki "złote Wspomnienia" :) W tym projekcie miałam większy udział, bo składałam cały naszyjnik i bransoletkę i tworzyłam miedziane elementy pasujące do kompozycji, a także pudełka do obu aukcji,
(proszę śmiało klikać w obrazki)

Poza tym projektem zrobiłam niewielkie serduszko do bransoletki "Love is in the air" (klik)

a także mosiężne zapięcie do męskiej bransoletki EGIPSKIEJ (klikamy)

Zapraszam na wszystkie aukcje Biżuteryjek Dla WOŚP, bo pięknych projektów jest o wiele więcej. Radzę się też pospieszyć, bo aukcje kończą się lada chwila ;)

czwartek, 18 grudnia 2014
Uroczy styl vintage

Niedawno wyszedł z mojej pracowni taki uroczy, srebrny komplet - kolczyki i naszyjnik, bogato zdobione różowymi kryształkami Swarovskiego.

niedziela, 07 grudnia 2014
Kolorowe kolczyki

Trzy pary srebrnych kolczyków z kolorowymi minerałami. 

Troszkę surowe sztyfty z ametystami.

Długie kolczyki łączące ametyst i żółty chalcedon.

I ostatnie z moim ulubionym amazonitem rosyjskim :)

środa, 03 grudnia 2014
Surowy komplecik

Tym razem wróciłam do srebra. Z ciosanych bryłek pirytu oraz wściekle czerwonego korala powstał surowy komplet składający się z kolczyków i bransoletki. Biżuteria delikatna, ale dzięki czerwieni korala nie ginąca w modnej stylizacji.

wtorek, 02 grudnia 2014
Radosna twórczość spontaniczna

Na jednej z krakowskich Giełd Minerałów, w pudełku pełnym całej masy różnych kamieni, udało mi się wygrzebać delikatnie zielony chryzopraz. Od razu w myślach połączyłam go z mosiądzem, bo taka zieleń pięknie prezentuje się w złocie. Centralny kamień już miałam, potrzebowałam jeszcze dołączyć kilka innych, zielonych minerałów. Najbardziej przypasował mi zielony opal, dlatego dołożyłam do naszyjnika jeszcze kroplę oraz odnalezione po długich poszukiwaniach wśród moich zasobów kuleczki tego minerału. 

Tak powstał naszyjnik Nefretete

 

niedziela, 23 listopada 2014
By nie zgubić drogi

Jakiś czas temu kolega poprosił mnie o zrobienie naszyjnika z motywem kompasu czy Róży Wiatrów. Ponieważ do głowy wpadły mi dwa pomysły, postanowiłam spróbować wykonać oba. Tak powstały dwa naszyjniki z Różą Wiatrów.

Pierwszy zrobiłam z miedzi, tworząc przestrzenną gwiazdę. Naszyjnik jest krótki, zawieszony na rzemieniu bez dodatkowych ozdób w postaci kamieni.

Drugi z kolei powstał z mosiądzu i ten projekt jest już bardziej rozbudowany. W centrum gwiazdy umieściłam oczko z lapisu lazuli, ten sam minerał zdobi też łańcuszek naszyjnika. Pod Różą Wiatrów zawiesiłam dodatkowo kroplę sodalitu. Naszyjnik bogaty i bardzo długi.

wtorek, 04 listopada 2014
Pierścioneczek

W związku ze zmianą mojego stanu cywilnego, na tapecie jakiś czas temu miałam temat obrączek. Szukałam, modziłam, przeglądałam miliardy stron i zdjęć różnych, żeby znaleźć tą najbardziej pasującą. W końcu i tak wygrały względy ekonomiczne i wybrałam jedną z oferowanych przez lokalnego jubilera, ale co się naoglądałam to moje ;) Bardzo mi się podobały takie obrączki surowe, masywne, jak wyciosane w skale czy wyrzeźbione w drewnie. Te poszukiwania były inspiracją do stworzenia przeze mnie obrączki łączącej miedź z delikatnymi, srebrnymi listkami.

sobota, 01 listopada 2014
Powrót

Minął już prawie rok od mojego ostatniego wpisu i chyba przyszła najwyższa pora, żeby wrócić do pisania tutaj i ujawniania twórczej części swojego życia ;)

Ponieważ zbliża się styczeń i kolejny finał akcji Biżuteryjki dla WOŚP, a przygotowania do tegorocznych aukcji ruszyły pełną parą, ja cofnę się do ubiegłego roku i pokażę co stworzyłam na aukcje, które można było licytować na finale w styczniu 2014.

Zeszłoroczna akcja była dla mnie bardzo intensywna jeśli chodzi o mój wkład, ponieważ brałam twórczo udział w wielu projektach, a dodatkowo jeszcze koordynowałam projekty bransoletkowe i dokładałam swoje trzy grosze do prowadzenia bloga i wystawiania aukcji. Pracy było co niemiara i nie mam pojęcia gdzie jeszcze między tymi zadaniami znalazłam chwilę do organizacji mojego osobistego wesela ;) Ale powiem szczerze, że taka wspólna praca daje masę energii i późniejszego zadowolenia, że jednak się udało :)

Swoje trzy twórcze grosze dołożyłam do trzech większych projektów: wykonałam srebrny element do wędrującego naszyjnika Tiamat, w którym do zdjęć pozowała Beata Pawlikowska; moje zawijasy znalazły się także w naszyjniku Miedziane koronki; z kolei w projekcie Rho Ophiuchi zrobiłam filigranowe bigle, które miały pasować do zapięć podarowanych przez Skarbynatury (sama się zdziwiłam, że wyszły niezwykle podobne ;) ).

Wędraś  Miedziane Koronki Kolia RHO

 

Do projektów bransoletkowych zrobiłam kilka baz, do których potem przypinałyśmy serduszka wykonana przez różne Artystki.

Baza do bransoletki z sekretnikiem:

bransoletka z sekretnikiem

Makramowa baza do miedzianej bransoletki Podmorskie Opowieści:

Podmorskie opowieści

Skórzana baza do bransoletki Mix Metali:

baza Mix Metali

oraz baza do bransoletki 4 Pory Roku:

4 Pory Roku

Stworzyłam też serduszka, które jako charmsy były przypinane do konkretnych bransoletek.

Do sekretnika:

serduszko sekretnik

Do czerwonej:

serduszko czerwona

Do oceanicznej:

serduszko oceaniczna

Do korala z turkusem:

koral z turkusem

Do mixu metali:

serduszko mix metali

 

A ponieważ wszystkie serduszka tworzone przez Biżuteryjki były wysyłane do mnie, żeby je połączyć w całość, mogłam podziwiać dzieła koleżanek na żywo. Było masę zachwytów ;) W tym roku akcja się powtarza, więc serdecznie zapraszam do śledzenia poczynań na stronie www.bizuteryjkidlawosp.pl

 słodkie charmsy

niedziela, 22 grudnia 2013
Z bursztynem

Przełamię może nieco tą ślubną monotonię na moim blogu i pokażę jakieś bardziej kolorowe kamolce. Tym razem w roli głównej bursztyn (to jest raczej żywica a nie kamień, ale co tam), zawsze to trochę więcej koloru niż ostatnio pokazywane biele i kryształy ;)

Pierwsze kolczyki w formie wieży - nieregularne talarki bursztynów układających się od najciemniejszego u dołu po coraz jaśniejszy u góry + oksydowane srebro. Kolczyki eleganckie i klasyczne z delikatnym szaleństwem w postaci ciekawych, okrągłych sztyftów.

Drugie kolczyki są bardziej dziewczęce, gdzie bursztynowi towarzyszy howlit. Ta para jest bardziej wesoła i fajnie dynda w uszach ;P

niedziela, 08 grudnia 2013
Biżuteryjki dla WOŚP

Pamiętacie akcję biżuteryjek z tamtego roku, kiedy przygotowały na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy całą masę serduszek by wspomóc szczytny cel? W tym roku akcja jeszcze się rozrosła :) Jest zaplanowanych sporo niezwykle ciekawych projektów tworzonych przez liczne grono uzdolnionych artystek.

Zachowując tradycje i formę, od której cała idea się rozpoczęła z pewnością będziecie mogli podziwiać bransoletki z charmsami, w tym roku jest ich aż 39 (!) ale każda inna i co zaskakujące każde serce jest unikalne i niepowtarzalne :)

W tamtym roku rozpoczęłyśmy też projekt Wędrasi, w tym roku będzie podobnie, z tym że wędrujące naszyjniki będą trzy: Wędraś z turkusem (projekt TIAMAT), Wędraś z larimarem (projekt Atlas Chmur) i Wędraś ślubny. Ja z wielką radością biorę udział w tworzeniu naszyjnika z turkusem :D


Poczytaj o akcji Biżuteryjki dla WOŚP 

Zapraszam serdecznie do śledzenia losów tego naszyjnika (klik na banner), a także innych projektów w tegorocznej akcji Biżuteryjki dla WOŚP: http://bizuteryjkidlawosp.pl/

Można nas znaleźć tez na facebooku: https://www.facebook.com/BizuteryjkiDlaWOSP?fref=ts

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 64