poniedziałek, 21 marca 2016
Wiosna, wiosna!

Przyszła wiosna, wszystko się budzi do życia i pojawia się w ogródkach nieśmiała zieleń pierwszych listków. Rośliny i zwierzęta po zimowym letargu rozpoczynają od nowa swój roczny cykl życia. Zmieniająca się przyroda i to pojawiające się nowe życie, przebudzenie z pełną parą oraz intensywna praca by od nowa spełnić swój cykl biologiczny inspirują. U mnie też następują zmiany, na razie powoli, ale ruszę z pełną intensywnością realizując moje cele.

Na pierwszy dzień wiosny drobny pierścionek ze srebra z oczkiem z cytrynu, w towarzystwie jeszcze nie rozwiniętych forsycji (we flakonie już pokazały otwarte kwiaty!)

srebrny pierścionek z cytrynem i listkiem

piątek, 05 lutego 2016
Let's move!

Motto na dziś:

You are not a tree - Hundred Bookmarks

sobota, 30 stycznia 2016
WOŚP 2016

Co roku Biżuteryjki łączą się aby w szczytnym celu wykonać piękne komplety bransoletek, naszyjników czy broszek. W tym roku było w czym wybierać :) Powstały niesamowite dzieła sztuki, a każdy przedmiot był zrobiony w celu wylicytowania na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przekazania tych pieniędzy na szczytny cel, jakim w tym roku był zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla godnej opieki seniorów.

W tym roku wykonałam trzy elementy, które były częścią trzech bransoletek.

1. Najpierw powstał charms do bransoletki "Kraina czarów"

charms WOŚP Zaczarowana kraina

2. Drugą ozdobą była przywieszka w postaci liska do bransoletki "Leśna polana"

charms lisek WOŚP

... a z drugiej strony...

charms lisek WOŚP

3. Jako ostatnie wykonałam owalne zapięcie do niesamowitej bransoletki z bursztynami.

bransoletka z bursztynami WOŚP 2016

 

Więcej o akcji, która co roku gromadzi wiele twórców wokół wspólnego projektu, możecie poczytać tutaj:

Biżuteryjki dla WOŚP

Copper with citrine

Cały czas wracam do miedzi, wolałabym pozostać w kręgu srebra, ale miedź ciągle powraca w moich pracach. Szczególnie dobrze wygląda z cytrynem. Poniżej miedź, cytryn i nieco skóry wykorzystane w bransoletce i naszyjniku.

Żeby elementy błyszczały, trzeba się najpierw trochę ubrudzić ;)

dirty hands after polishing

Bransoletka z grubym rzemieniem w takim stylu jaki bardzo lubię.

copper bracelet with citrine

citrine and copper

Naszyjnik z nieregularnym cytrynem schwytanym w miedziane łapki.

necklace with citrine

Under water

Nie mogę się oderwać od humorystycznych kształtów w postaci zwierzaczków wszelakich ;) Jakiś czas temu powstały maleńkie sztyfty - wieloryby z fontanną wody z kroplą lapisu lazuli. 

sztyfty wieloryby

sobota, 21 marca 2015
Fokus na zieleń

Idzie wyczekiwana wiosna i zieleń pcha się zarówno do ogródków jak i do moich myśli. Ostatnio zaklinałam wiosnę makramowimi bransoletkami, teraz nieco tego wiosennego koloru pojawiło się w nie takich znowu malutkich, srebrnych sztyftach. Oczko zielonego onyksu zostało umieszczone w centrum pracy i otoczone przyciemnianym srebrem :)

niedziela, 15 marca 2015
Zielono mi tak...

...tak radośnie :) W mojej pracowni powstały ostatnio pozytywne bransoletki miedziane z makramowymi paskami.

Pierwsza, w zieleni, z radosnymi napisem "Zielono mi tak" i zielonym szkiełkiem, znalezionym nad naszym Bałtykiem pewnej pięknej wiosny.

Druga z  kolei, w kolorach ognistej czerwieni, kojarząca się raczej z jesienią, tym bardziej, że w roli głównej występuje tutaj uroczy jeżyk, dźwigający na grzbiecie srebrne jabłuszko. Bransoletkę zdobi też oprawiony w miedź czerwony koral robaczywka.

niedziela, 01 lutego 2015
Powrót do dzieciństwa :)

Nie wiem dlaczego, ale konik na biegunach jest niezwykle uroczym motywem, o którym zawsze myśli się z uśmiechem na twarzy :) Może to dlatego, że wywołuje wspomnienia z dzieciństwa i przypomina te wszystkie beztroskie chwile wypełnione zabawą. Motyw konika na biegunach znalazł też miejsce w mojej biżuterii. Z miedzi i srebra wykonałam wisior nawiązujący nieco do stylu boho, który ozdobiłam pastylką jaspisu morskiego, nieregularnymi bryłkami bursztynu oraz drobnymi kuleczkami imitującymi turkus.

wtorek, 27 stycznia 2015
Czerwień nie gasnąca

Kolejna praca w czerwieni, czyli kolczyki wykonane w technice wire-wrapping z fasetowanymi kuleczkami czerwonego agatu.

Na czerwono

Dzisiaj będzie romantycznie i filigranowo :)

Za oknem w końcu zrobiło się biało, śnieg pokrył swym puchem ziemię, a ja wracam do letnich kolorów i inspiracji kwiatowych ;) Nie powiem, żebym się na ten śnieg nie cieszyła, bo jednak wolę prawdziwą białą zimę niż jesienną pluchę, ale kwiaty zawsze są wdzięcznym tematem do inspiracji.

Bransoletka nawiązująca do ogrodów różanych i pnących się krwistoczerwonych kwiatach po ażurowych ściankach altan. Srebro i czerwony koral:

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 64